تاریخچه گوگرد

تاریخچه گوگرد بخشی از دوران باستان است. خود این نام احتمالاً از زبان اسکان ها به لاتین راه یافته است، مردمی باستانی که در این منطقه از جمله وزوویوس ساکن بودند، جایی که ذخایر گوگرد در آن گسترده است.

پودر گوگرد پاستیلی از پر کاربردترین و بهترین انواع کود است که دارای مزایا و نکات مثبت بسیار زیادی می باشد و نسبت به سایر نمونه های آن در بازار مرغوبیت بالاتر و قیمت مقرون به صرفه تری دارد.

انسان های ماقبل تاریخ از گوگرد به عنوان رنگدانه برای نقاشی غار استفاده می کردند. یکی از اولین نمونه های ثبت شده هنر داروسازی، استفاده از گوگرد به عنوان تونیک است.

گوگرد گرانول معدنی درصد پایین تری نسبت به گوگرد های پتروشیمی با پایه گازی گوگرد خالص دارد ولی گوگرد های پتروشیمی درصد گوگرد خالص بسیار بالا و رنگ زرد پر، رنگ دارند.

احتراق گوگرد در 4000 سال پیش در مراسم مذهبی مصر نقش داشته است. اشارات «آتش و گوگرد» در کتاب مقدس به گوگرد مربوط می‌شود، که نشان می‌دهد «آتش‌های جهنم» از گوگرد ایجاد می‌شود.

آغاز استفاده عملی و صنعتی از گوگرد به مصریان مربوط می شود که در سال 1600 قبل از میلاد از دی اکسید گوگرد برای سفید کردن پنبه استفاده می کردند. اساطیر یونانی شامل شیمی گوگرد است:

هومر از استفاده اودیسه از دی اکسید گوگرد برای بخور دادن اتاقکی که در آن خواستگاران همسرش را کشته بود، می گوید. استفاده از گوگرد در مواد منفجره و نمایش آتش به حدود 500 سال قبل از میلاد در چین برمی گردد و عوامل تولید شعله که در جنگ استفاده می شد (آتش یونانی) با گوگرد در قرون وسطی تهیه می شد.

بین تمامی محصولاتی که در حوزه کشاورزی استفاده می گردد، گوگرد مایع کشاورزی و کود سیاه یکی از اساسی ترین آنها بوده که برای تقویت خاک جهت رشد موثر است.

پلینی بزرگ در سال 50 پس از میلاد تعدادی از استفاده های فردی از گوگرد را گزارش کرد و از قضا خودش را به احتمال زیاد در اثر دود گوگرد در زمان فوران بزرگ وزوویوس (79 پس از میلاد) کشته شد.

تامین گوگرد کشاورزی معدنی و صنعتی با خلوص بالا در بسته بندی های درخواستی و ارسال آن به تمام نقاط تهیه می شود.

گوگرد توسط کیمیاگران به عنوان اصل قابل احتراق در نظر گرفته شد. آنتوان لاووازیه در سال 1777 آن را به عنوان یک عنصر تشخیص داد، اگرچه برخی آن را ترکیبی از هیدروژن و اکسیژن می دانستند.

 • منابع:
  1. sulfur

 • تبلیغات:
  1. خدمات اینترنتی پروپوزال زیست محیطی
  2. برنده توپ طلای سال آینده را شما انتخاب کنید
  3. استفاده از ست سرم برای دکور منزل
  4. استفاده از سطل در ساخت تانک جنگی

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.