الیاف پلی استر در ایران که زا تار موهای اسب درست می شود

هنگامی که پلی استر با پنبه ترکیب می شود، انقباض، دوام و مشخصات چین و چروک این الیاف طبیعی تولید شده را بهبود می بخشد. پارچه پلی استر در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم است که آن را برای استفاده طولانی مدت در کاربردهای بیرونی ایده آل می کند.

پرده دوش کاکتوس پرده حمام پارچه پلی استر
پرده دوش کاکتوس پرده حمام پارچه پلی استر

پارچه ای که اکنون به عنوان الیاف پلی استر در ایران می شناسیم، در سال 1926 به عنوان تریلن، که برای اولین بار توسط WH Carothers در بریتانیا سنتز شد، به سمت نقش مهم فعلی خود در اقتصاد معاصر صعود کرد. در طول دهه‌های 1930 و 1940، دانشمندان بریتانیایی به توسعه اشکال بهتر پارچه اتیلن ادامه دادند و این تلاش‌ها در نهایت توجه سرمایه‌گذاران و مبتکران آمریکایی را جلب کرد.

الیاف پلی استر در اصل برای مصرف انبوه توسط شرکت DuPont ساخته شد که الیاف مصنوعی محبوب دیگری مانند نایلون را نیز توسعه داد.

در طول جنگ جهانی دوم، قدرت‌های متفقین نیاز فزاینده‌ای به الیاف برای چتر نجات و سایر مواد جنگی پیدا کردند و پس از جنگ، دوپونت و سایر شرکت‌های آمریکایی بازار مصرف جدیدی برای مواد مصنوعی خود در زمینه رونق اقتصادی پس از جنگ پیدا کردند.

در ابتدا، مصرف کنندگان در مورد بهبود مشخصات دوام پلی استر در مقایسه با الیاف طبیعی مشتاق بودند و این مزایا هنوز معتبر هستند. با این حال، در دهه‌های اخیر، تأثیرات زیست‌محیطی مضر این الیاف مصنوعی با جزئیات زیادی آشکار شده است و موضع مصرف‌کننده در مورد پلی استر به‌طور قابل توجهی تغییر کرده است.

با این وجود، پلی استر یکی از پرتولیدترین پارچه ها در جهان است و یافتن پوشاک مصرفی که حداقل حاوی درصدی از الیاف پلی استر نباشد، دشوار است.

با این حال، پوشاک حاوی پلی استر در گرمای شدید ذوب می شود، در حالی که بیشتر الیاف طبیعی زغال می کنند. الیاف مذاب می توانند آسیب جبران ناپذیری به بدن وارد کنند.

پارچه پلی استر با کیفیت بالا و قیمت پایین را از اینجا بخرید . اگر ساکن انگلستان هستید، می توانید آن را از اینجا خریداری کنید .

پارچه پلی استر چگونه ساخته می شود؟
پارچه پلی استر چگونه ساخته می شود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.